ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Габровци завоюваха купа „Деветашко плато”, ловчалии с два златни медала

Спорт
15.06.2017  |  17:00
787
снимка: Фейсбук/Деветашко плато Момент от награждаването на победителите и призьорите в Кърпачево

През отминалия уикенд край село Кърпачево на Деветашкото плато се проведе двудневното национално състезание по ориентиране за купа "Деветашко плато". Състезанието привлече над 180 състезатели от 24 клуба от цялата страна. За пореден път носител на купата стана отборът на  "Узана" (Габрово).

Много оспорвана бе надпреварата при момчетата до 12 години. Победата извоюва представителят на СК по ориентиране „Ловеч” Йордан Ангелов.  Другият ловчалия - Александър Ангелов, се класира девети. Състезателят на „Хемус” (Троян) Павел Доневски се нареди на четвърто място, а съотборникът му Преслав Цветанов остана 12-и. При 16-годишните момчета победител стана Цветелин Велков от клуб „Север Плевен”, а ловчалията Теодор Дръндаров се класира на второ място. При мъжете (до 50 години) състезателят на „Хемус” Мариян Каридов финишира трети и заслужи бронзов медал. Първенец е Слав Илиев от „Компас” (Раднево).  Бронзово отличие спечели и Петър Петров от “Ловеч” във възрастовата група до 55 години, където първото място бе за софиянеца Валери Петков („Мургаш 77”).

При дамите до 45 години шампионка стана ловчалийката Павлина Генова. Състезателката на „Вежен” (Тетевен) Славена Петкова пък бе най-бърза при момичетата до 14 години. Троянката Цветомила Каридова финишира втора при 16-годишните и заслужи сребърния медал. Победителка е Цветелина Цветанова от „Север Плевен”. При 18-годишните над всички бе Моника Ламбева от клуб “Бачо Киро-94” (Дряново). Трета се класира Виолета Борисова („Вежен”-Тетевен), а Християна Манева („Ловеч”) завърши на четвърта позиция. Състезанието вече е традиционно и е част от календара със събития, оживяващи района на Деветашкото плато, организирани по проект на сдружение "Деветашко плато".