ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Гришо подчини и Кириос, вече е на четвъртфинал на Големия шлем в Австралия

Спорт
21.01.2018  |  16:40
1 086
За място в топ 4 на турнира българският тенисист ще спори с 49-ия в света британец Кайл Едмънд

Световният №3  в тениса Григор Димитров изигра най-добрия си двубой на Откритото първенство на Австралия тази година и вече е на четвъртфинал за трети път и втори пореден. Спортист №1 на България за 2017-а  се наложи над 17-ия в схемата представител на домакините Ник Кириос със 7:6, 7:6, 4:6, 7:6 гейма в осминафинал в Мелбърн, като битката продължи три часа и половина.

Гришо направи 16 аса, а Кириос цели 36, които обаче не му помогнаха за продължаване напред в първия за годината турнир от Големия шлем. След края на мача Кириос пожела на нашия тенисист да спечели надпреварата.

На четвъртфинал във вторник българинът очаква 49-ия в световната ранглиста Кайл Едмънд от Великобритания, отстранил Андреас Сепи от Италия /76-и в света/ в четири сета. Едмънд загуби първия с 6:7 гейма, но взе следващите три - 7:5, 6:2, 6:3.

Григоров Димитров води с 2-0 победи срещу Едмънд. На турнира в Бризбейн, Австралия, на 5 януари тази година, Гришо се наложи над британеца с 6:3, 6:7, 6:4 на четвъртфинал. През 2017 г. хасковлията спечели във Вашингтон със 7:5, 4:6, 6:3.