ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Русе: 130 от страната и чужбина бягаха в “Приста рън-2018“, вижте най-бързите и най-издръжливите

Спорт
12.03.2018  |  14:04
2 094
Състезанието беше на 7, 14 и 21 километра, жени и мъже
Приста рън-2018

Над 130 български и чуждестранни участници от 24 спортни организации се включиха в първото за годината горско-парково лекоатлетическо бягане „Приста рън-2018“. То се проведе вчера по алеите и пътеките на Западен парк „Приста“. Университетският спортен център към РУ "Ангел Кънчев" беше сред организаторите и обяви крайното класиране по дистанции за жени и мъже.

 

Стартът бе даден от проф. д-р Борислав Ангелов – ръководител на Спортния център към РУ, а наградите на победителите  връчи техническият директор на Метро-Русе, на чиято територия бе разположена старт/финалната арена, Георги Георгиев. Бегачите се състезаваха в три различни дистанции – 7, 14 и 21 километра със сборно изкачване от 220 метра. Сред партньорите на лекоатлетическото състезание бяха и Община-Русе, спортистите от „Русе тича“ и др.

Ето и победителите в различните дистанции са:

 

7-километрова дистанция

Жени:

1.            Велина Коева от СК „Компас-крос“-Русе                         - 40,38 мин

2.            Косара Ботева – Габрово                                                         - 43,26 мин

3.            Светослава Попова – КСТ „Спартак“-Русе        - 46,43 мин

Мъже:

1.            Ахмед Ахмед – СК „Русе кар мотоспорт“                        - 29,35 мин

2.            Атанас Бояров – СК „Компас-крос“                     - 30,45 мин

3.            Христо Мойсев – Русе                                                               - 32,16 мин

 

14- километрова дистанция

Жени:

1.            Жанина Караиванова – Варна                                               - 83,53 мин

2.            Цветанка Пенчева-Разград                                                     - 88,38 мин

3.            Петя Димитрова-Варна                                                            - 91,00 мин

Мъже:

1.            Петър Борисов – СК „Компас-крос“-Русе                         - 61,08 мин

2.            Даниел Кубашлиев – СК „Русе кар мотоспорт“            - 61,10 мин

3.            Румен Стаматов-Варна                                                             - 61,24 мин

 

21-километрова дистанция (полумаратон)

Жени:

1.            Таня Димитрова – СК „Костенец“                                        - 109,16 мин

2.            Албена Цонева – Разград                                                        - 135,19 мин

3.            Джесика Вайс - Русе тича                                                        

Мъже:

1.            Павлин Димитров – Търговище

2.            Златко Каменаров – СК „Компас-крос“-Русе

3.            Цоньо Пенев - Разград

ПЕЧАТНИ ИЗДАНИЯ    ЧЕТЕТЕ ОНЛАЙН

НАЙ-ЧЕТЕНИ
КАЛЕНДАР | Моля, кликнете върху 2 дати

 

© 2014 Briag News.Всички права запазени!
Web Design & SEO by Zashev Design