"Литекс" гони трета поредна победа във футболната Втора лига

Спорт
21.08.2020 | 14:28 ч.

Футболистите на "Литекс" посрещат в неделя - 23 август, отбора на "Спортист" (Своге) в мач от четвъртия кръг на първенството в професионалната Втора лига на България.

Срещата ще се играе на Градския стадион в Ловеч от 19 часа.

От началото на сезона състезателите на треньора Живко Желев имат актив от една загуба и две победи, като срещу гостите от Своге ще гонят трети пореден успех в шампионата.

В мач от миналия кръг, който се игра в сряда - 19 август, "оранжевите" от Ловеч биха с 1:0 като гости в Разград втория състав на шампиона на България "Лудогорец".

Точен за "Литекс" бе Иван Митрев в 73-ата минута. Цяло второ полувреме домакините от Разград играха с човек по-малко след получен червен картон на техен футболист.

Треньорът на "Литекс" Живко Желев заложи на следния стартов състав в Разград: Станислав Нисторов, Петър Петров, Олег Димитров /капитан/, Християн Петров, Иван Иванов, Галин Минков, Николай Янков, Добромир Бонев, Иван Митрев, Радослав Живков, Петър Христов.

В първия кръг на Втора лига "Литекс" загуби с 0:2 визитата си на "Септември" (Симитли), след това би в Ловеч "Созопол" с 3:2, за да дойде и победата над дубъла на "Лудогорец".

Предстоящият в неделя мач в Ловеч срещу "Спортист" ще се ръководи от софийска съдийска бригада. За главен рефер е назначен Мирослав Кузманов, ще му помагат Димитър Добромиров и Асен Крумов.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.