Ловеч: Клуж удари Литекс с дузпа в първата контрола в Турция

Спорт
04.02.2012 | 20:40 ч.

Литекс загуби от румънския гранд Клуж с 0:1 в първата контрола от лагера в Турция, съобщи сайтът на оранжевите. Това е първата загуба на новия треньор Христо Стоичков. На терен в курорта Белек шампионите паднаха с 0:1. Каду вкара за румънците от дузпа, отсъдена за фаул на Илко Пиргов срещу Сугу. През първото полувреме играта бе равностойна, като капитанът на ловчанлии Христо Янев имаше една удобна възможност. Ударът му от фаул обаче премина на сантиметри от гредата. На почивката Христо Стоичков направи три смени. В игра се появиха Никола Колев, Момчил Цветанов и Александър Цветков. Първото по-чисто положение за втората част бе за Клуж. След лошо изнасяне на топката от страна на Пиргов Сугу центрира към Каду, но Итуа се намеси решително и предотврати опасността. Малко след това Литекс можеше да изравни, но стражът на румънците Бето извади блестящо удар на Янев от фаул. В следващите десетина минути Илко Пиргов на два пъти се прояви много добре. Той парира шутове на изкочилия в чиста позиция Педро. В последната третина от двубоя двата тима направиха още много смени, като положенията за гол липсваха. Следващата контрола на Литекс е във вторник, като съперник ще бъде Жилина или Цървена звезда.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.