Пети гол вкара Литекс на Спортист (Своге) в последната минута

Спорт
23.11.2011 | 15:33 ч.

В последната минута (90 мин) с гол за „Литекс”  Джерманович качи резултатът на 0:5 за ловчалии на днешната среща  срещу „Спортист” пред едва 100 души на местния стадион в Своге.

Цветанов проби отдясно и намери Джерманович в наказателното поле на Спортист. Така словенецът вкарва за 0:5.

Победната серия тръгна от 37 мин, когато след атака на Мирасема по левия фланг топката стига до Цветанов, който от линията на малкия пеналт откри резултата с удар от въздуха. Така завърши първото полувреме.

В 53 мин втори гол за Литекс след като Мирасема центрира отлично в малкото наказателно поле на Спортист. Включилият се Итиа вкара с глава за 0:2.

В 64 мин падна третият гол за оранжевите. След бърза контраатака Джерманович влезе в наказателното поле и подаде към непокрития Цветанов, който вкарва втория си гол за 0:3.

Само минута по-късно (65') отново имаше гол за Литекс. Той стана след нова бърза контра на шампионите. Джерманович изведе Тодоров зад защитата на Спортист и капитанът изпрати топката зад Годжев.

На практика Литекс се справи само за едно полувреме със Спортист и след 5:0 се класира на осминафинал за Купата на България. Шампионите обаче играха футбол само през вторите 45 минути на мача, докато през първото бяха отстъпили цялата инициатива на домакините.

Още в седмата минута Своге можеше да поведе в резултата, но съдията Радан Мирянов си навлече гнева на домакините, като подмина претенциите им за дузпа. В крайна сметка, който играе, той печели.

Добре беше поне три от тези гола да бяха срещу ЦСКА в дербито в неделя, коментират ловешки фенове.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.