Севда Асенова със сребро на боксовия ринг в Сърбия, загуби българския финал

Спорт
21.04.2019 | 17:24 ч.

Опитната състезателка на БК "Русе" Севда Асенова стана сребърна медалистка на приключилия в сръбската столица Белград 57-и международен турнир по бокс „Белградски победител - Мемориал Бранко Пешич". В категория до 48 килограма най-опитната националка загуби българския финален мач с 1:4 съдийски гласа от срещу Еми-Мари Тодорова от "Левски". В полуфинала русенката не даде никакви шансове на представителката на Сърбия Сандра Маран и я би по точки с единодушно съдийско съгласие - 5:0. В другия полуфинал в категорията Еми-Мари Тодорова отстрани след 3:2 световната вицешамионка от първенството на планетата миналата година в Индия - Хана Охота от Украйна. Сребърен медал спечели и Златислава Чуканова от ЦСКА, която в боя за титлата при 54-килограмовите отстъпи на австралийката Кристи Харис с 2:3. Втора в категория до 69 килограма стана и Мелис Йонузова. Във финала боксьорката от Омуртаг бе победена от Бюсенас Сюрменели от Турция. Аслъхан Мехмедова от Добрич отпадна след загуба на четвъртфиналите от Скай Никълсън от Австралия в категория до 60 кг.

Отборът ни в Белград бе воден от треньорите Фикрет Ереджебов и Веселин Тодоров.

На турнира участваха 58 жени и 99 мъже от 23 държави. България нямаше представители при мъжете.

Общо 8 държави в двата пола спечелиха титли на „Белградски победител - Мемориал Бранко Пешич". Това са България, Русия, Украйна, Молдова, Турция, Унгария, Австралия и Сърбия.